20 порад від Олексія Коваля

Для тих, у кого немає можливості прочитати мою книгу я склав 20 порад, які будуть корисними і допоможуть уникнути ряду помилок, що значно підвищить шанси кинути палити з першої спроби. Постарайтеся читати уважно і запам'ятовувати прочитане, можливо, та чи інша рада може стати в нагоді в найнесподіваніший момент і стати вирішальним. Будьте максимально зібрані, так як ви не просто кидаєте палити ви міняєте своє життя.

1. Невпевненість в собі.
Невпевненість, що зупиняє нас після перших невдалих спроб, невідомість майбутнього, очікування больових або неприємних відчуттів, нових проблем - ось основні причини, які змушують курців сумніватися в своїх шансах назавжди розлучитися з сигаретою. Приготуйтеся до наступної спроби, не сподівайтесь на диво, будьте впевнені в собі - і ви впораєтесь!

2. У чому причина минулого зриву?
Ви, напевно, пам'ятаєте, як знову взяли в руку цигарку. Це було через необережність? Ви закурили "за компанію"? Ви впевнені в собі зараз? Задайте собі всі ці питання. Якщо відповідь буде негативною, то ви не до кінця розумієте, навіщо кидаєте палити і які отримаєте переваги, від остаточної відмови від залежності. Прочитайте відповідну літературу, серйозно поставтесь та будьте тверді в своєму рішенні. Якщо повернення до сигарети пов'язане з сильним бажанням закурити, вам потрібно опанувати декілька вправ для зняття сильного абстинентного синдрому. Не починайте нової спроби навмання. Інакше все буде так само, як і в минулий раз, а мені дуже б хотілось, що б на цей раз ви були готові до всіх несподіванок.

3. Кинути палити легко, миттєво, зараз же!
Бажання отримати все, що захочеш, за помахом чарівної палички з дитинства зачаровує нас. Але яка розплата за такий комфорт? Всі легкі шляхи мають свою ціну, і вона, на жаль, може виявитися величезною. Здавалося б, що страшного в поверненні до паління, спробуємо знову, потім ще ... На жаль, час між спробами, на які вирішуються курці, розчаровані в минулі невдачі, обчислюється часом навіть не місяцями, а роками, і кожен новий рік з сигаретою - це реальний ризик не встигнути позбутися залежності, придбавши захворювання, які в деяких випадках невиліковні.

4. Колектив, де палять - не привід залишатися залежним.
Як це не сумно, але, навіть кинувши палити, вам доведеться постійно перебувати в близькому контакті з курцями. Іронія долі! Ми живемо в світі, де поки що палять (але не варто шукати в цьому виправдання!). Так навіщо, мовляв, кидати палити? Позбавлятися від залежності потрібно, і чим швидше, тим краще - при мінімальній увазі до свого здоров'я ви не будете отруювати свій організм навіть при постійному контакті з курцями. Любіть себе, бережіть здоров'я - адже саме тому ви вирішили кинути курити і читаєте зараз ці рядки. Навіть якщо вам доводиться працювати в палить колективі, де палять пам'ятайте, що ніхто не має права вас отруювати!

5. Обіцянки, клятви, надії.
Не варто інформувати ваших друзів і колег про те, що ви знову кидаєте палити. Так, я знаю, що є необхідність в підтримці, але не потрібно цього робити хоча б декілька тижнів. Нехай ваш вчинок стане сюрпризом. Можете повідомити про своє рішення близьким, але при цьому ви не повинні давати ніяких обіцянок. Адже ви кидаєте палити насамперед для себе. Ніколи не забувайте про це!

6. Кинути палити "за компанію".
Позбавлення від сигарет "за компанію" - досить поширена помилка. Бажання відчувати підтримку, ділитися з людиною, яка вас розуміє, здається гарною підмогою. Виглядає це дійсно непогано, але тільки спочатку, поки ви не роз'їхалися по домівках. Наступні годинни ви  проведете в роздумах, чи не зірвався ваш компаньйон. Думка про те, що він вже давно почав курити, не дасть вам спокою і буде переслідувати і  турбувати, переростаючи в сильне бажання закурити. Те ж буде відчувати і ваш компаньйон. В результаті для вас обох результат розпочатої спроби може виявитися невтішним.

7. Коли краще кидати палити?
Коли краще кидати палити? Наступної п'ятниці! Вас здивувала моя відповідь? Якоїсь особливої ситуації на роботі або в побуті чекати не варто, проблеми будуть завжди, не потрібно від них ховатися і чекати більш сприятливого моменту. Перебуваючи в звичному колективі вам буде легше розлучитися із залежністю, змоделювати вашу поведінку і можливі перешкоди. Якщо вам це важко, то прочитайте книгу «Кинемо палити разом», вона допоможе вам в цьому. Не варто чекати відпустки або свят, кращого часу що б кинути курити ніж через тиждень годі й шукати. Підготуйтеся, прочитайте відповідну літературу, що б знати що вам робити, як повестися в тій чи іншій ситуації, з якими проблемами можна зіткнуться і як з ними впоратись. І пам'ятайте, що кожен день в статусі людини, яка палить - це ризик, але ви безумовно знаєте про це. Так що не буду повторюватись ...

8. Поступове кидання.
Бажання кинути палити поступово зазвичай виникає при наявності сильного нікотинового синдрому. Ви вважаєте, що поетапне зменшення дози нікотину зможе полегшити дискомфорт, перенести його менш болісно. На жаль, я не можу погодитися з цим, тому що в реальності ви будете відчувати бажання закурити з наростаючою силою як тільки значно зменшите кількість випалених цигарок. Ви постійно будете хотіти взяти в руки сигарету, станете хвилюватися, думати тільки про це, що знесилить вас і збільшить шанс зриву. Вже на другий-третій день ви будете думати тільки про наступну сигарету. Вам буде здаватися, що кинути палити неможливо, почнете переживати, налаштовувати себе, що це все безглуздо і так далі. Курці, які кидають відразу, вже на другий-третій день відчувають значне полегшення, з'являється відчуття того, що ви перебуваєте на правильному шляху, а далі буде ще легше. Якщо ж кидати поступово, повільно «підсмажувати» себе мрією, що це коли-небудь закінчиться, починаєш розуміти, що далі буде тільки гірше. І в кінці-кінців більшість перестають мучити себе, знову повертаючись до звичної дозі нікотину, на довгі місяці або навіть роки залишивши всілякі спроби розлучитися з сигаретою.

9. Кинути палити - позбутися залежності?
Ви повинні пам'ятати, що, кинувши палити, ви не тільки позбуваєтесь від залежності, а змінюєте все своє життя. На жаль, сигарета не просто звичка як, наприклад, обгризання нігтів. Сигарета кардинально змінює життя людини, починаючи з того, як і коли думати, відпочивати, спати, їсти, і закінчуючи постійним бажанням закурити, навіть якщо ви викурили перед цим кілька сигарет підряд. Слабкість, що настала внаслідок цього,падіння тиску сприймаються як розслаблення. Протягом декількох годин самопочуття нормалізовується, ви зможете знову взятися за роботу та справи, щось обміркувати . Але в цей самий момент бажання закурити приходить знову, і все починається спочатку. Хіба не так? Чи вважаєте, що палите, коли хочете і у вас немає залежності? Тоді читайте наступну пораду.

10. "Лінивий" курець.
Ви випалюєте одну сигарету в день або навіть на тиждень? Тільки на роботі або в колі друзів? Чи вважаєте, що курите заради розваги, за компанію? Ви взагалі не знаєте, що таке бажання палити? "Лінивий" курець - один з найважчих типів залежності, адже крім того, що потрібно позбутися від самої залежності, потрібно ще й зізнатися самому собі, що у вас є проблема. А зробити це іноді в стократ складніше ніж кинути палити. Якщо ви впевнені, що не маєте залежності, спробуйте декілька разів відмовитись від сигарети в тих ситуаціях, коли зазвичай палили - не вийти з колегами на перекур з чашкою кави, не затягнутися, вийшовши вранці на вулицю, та в ін. ситуаціях. У більшості випадків вже після кількох таких відмов у вас виникнуть неприємні відчуття, можуть з'явитися сухість у роті, тяжкість у грудях і так далі. Це і є бажання закурити, тобто факт наявності залежності. Якщо і це звучить непереконливо, подумайте чому вам хочеться взяти сигарету, наприклад, вийшовши з колегою на обід? При відсутності залежності цього бажання не виникло б, ви могли б захотіти все що завгодно, але тільки не закурити.

11. Кинути палити і не зіпсувати фігуру.
Це питання стоїть дуже гостро, особливо для прекрасної половини людства. Перед черговою спробою кинути палити кожна жінка робить одну з трьох популярних помилок.  Перша помилка - починає обмежувати свій денний раціон аж до того, що харчується одними фруктами. Але незабаром, не витримавши, кидає дієту і починає палити знову, відчуваючи великі труднощі при спробі позбутися нікотинової залежності.  Друга помилка - це самонавіювання. Бажання закурити в сукупності з постійним самонавіюванням «я одужаю, немає, вже видужала», повсякчасними зважуваннями і хвилюваннями з приводу кожних сто грамів зайвої ваги доводять нещасну жінку до стану, в якому вона вже згодна курити, щоб все стало як раніше і не терпіти весь цей кошмар.  Третя помилка - вживати медикаментозні препарати, що знімають депресію (якщо, звичайно, вам їх не прописав лікар), щоб придушити страх набрати зайву вагу. Боязнь залишитися курцем, невпевненість, нервозність, обмеження в їжі, поради подруг, що ви обов'язково наберете вагу, не додають оптимізму, а сварки в родині, нетерпимість можуть довести жінку до депресії, що вкрай негативно позначається на її здоров'ї, причому сама мета не буде досягнута. В 90% випадків жінки так і залишаються курцями виключно через неграмотний підхід до вирішення проблеми.    Ви знаєте, чому при киданні палити можете набрати вагу(саме можете, а не точно поправитеся, зверніть на це увагу!). Це не карма - зайва вага, якщо кинеш палити. Упевнені слова ваших подруг не можуть бути догмою, так як вони грунтуються на власному досвіді, а я привожу реальні приклади і докази.  При грамотному підході ви можете навіть скинути кілька кілограмів! Я кажу це абсолютно серйозно!

12. Замінники, безнікотинові сигарети, жувальні гумки та інше ...
Ринок насичений масою засобів, такі як аерозолі, безнікотинові, електронні сигарети, жувальні гумки, створені з метою допомогти зняти абстинентний синдром. Однак багатьма курцями вони розцінюються неправильно. Це не замінники сигарети - прошу звернути увагу! Сигарету замінити не можна, від неї можна тільки відмовитись. Засоби на вітринах аптек покликані допомогти легше перенести процес позбавлення від залежності, і тільки. Це не заміна сигарети, а підтримка кидають палити - прошу це не забувати і не змішувати два різних поняття. На жаль, всі ці засоби не замінять знань, як вести себе в тій чи іншій ситуації, як не допустити помилок. Так що, крім використання зазначених «помічників», потрібна теоретична база, зверніть на це увагу!

13. Підготовка.
Перед наступною спробою позбутися залежності підготуйтесь, враховуючи досвід минулих разів. Прочитайте відповідну літературу, порадьтеся з лікарем, зверніть увагу на дрібниці і не залишайте невирішеними проблеми, з якими ви стикалися.

14. Скільки днів ви не палите?
Не потрібно рахувати, скільки ви не палите. Ви кинули палити - і крапка. Підраховуючи дні і ставлячи нові рубежі, ви залишаєте собі шанс повернутися до паління після n-ого періоду. Не варто цього робити - Ви безповоротно кинули палити. R>
15.Курці біля вас !
Не вдихайте дим від людини, яка палить поруч. Якщо вам незручно зробити зауваження, відійдіть в сторону, тільки не вдихайте сигаретний дим! Ви позбулися залежності не для того, щоб ставати пасивним курцем. Від пасивного куріння в світі вмирають десятки тисяч людей. Пам'ятайте про це!

16. Вас пригощають сигаретою ...
Ніколи ні за яких обставин не беріть запропоновану сигарету, навіть від кращого друга, який протягує її вам зі сльозами жалю на очах. Він може просто не розуміти, що робить в цю хвилину. Відійдіть від людини, що провокує вас. Якось ви вже взяли запропоновану сигарету, і це обернулося роками залежності і втраченим здоров'ям. Не забувайте про це ніколи!

17. Зараз доведу!
Вас провокують закурити? Просять доказів? Ніколи нікому не намагайтеся довести, що ви дійсно позбулися залежності. Заздрість, небажання випускати зі свого колективу можуть підказати провокатору безліч аргументів на користь паління, а ви, розгубившись або втянувшись в дискусію, можете почати переконувати вашого співрозмовника в своїй правоті і доводити те, що не потребує жодних доказів. Просто кожен раз твердо говоріть «ні»! На жаль, вас завжди будуть провокувати і пропонувати сигарету. Зазвичай навіть найкращі друзів не в змозі щиро порадіти за ваші успіхи.

18. Стрес. Очікування слушного моменту для кидання курити.
Нам хочеться підготувати себе, дочекатися більш сприятливого моменту ... І ви чекаєте, продовжуєте палити, на щось сподіваєтесь, але в глибині душі прекрасно розумієте, що це шлях в нікуди, пройде наступний місяць, рік, але нічого у вашому житті не зміниться, і кращого моменту не настане. В результаті ви так і залишитеся курцем, ось тільки дорогоцінний час буде втрачено. Його так багато до тих пір, поки не починаєш рахувати дні, що залишились. Вони пролетять як одна хвилина, і вам стане нестерпно шкода, що ви не кинули палити набагато раніше, багато років тому, напружено намагаючись пригадати, як так вийшло, що ви запізнилися, адже здавалося, що попереду стільки часу ...

19. Куріння і криза.
У якій би критичної ситуації ви не знаходились, як би сильно не хотілося опустити руки, не варто шукати розради в сигареті і алкоголі. Вони заберуть ваші сили, гроші і здоров'я, не давши взамін абсолютно нічого. Постарайтеся усвідомити цю реальність, а не тішити себе надіями і ілюзіями, що все налагодиться саме собою. Гроші, заощаджені на сигаретах, в майбутньому стануть основою вашого великого будинку, якого сьогодні ще немає, квітучого саду, міцної забезпеченої родини. І пам'ятайте: у найважчій ситуації краще купити продукти, потрібні речі, а не пачку сигарет. Ви знаєте, що потрібно робити - в тисячний раз, як би важко не бул продовжувати працювати, сподіватися, вірити і досягати успіху.

20. Коли все закінчиться?
Ні, не через день чи тиждень ви станете остаточно вільними. Навіть кинувши палити і не відчуваючи ніякого дискомфорту, ви можете спостерігати невпевненість у собі, стикаючись з курцями щодня. Пройде кілька місяців, може, навіть рік, а можливо це відбудеться набагато раніше, коли одного разу ви зрозумієте - ви перемогли! Я не знаю, в який саме момент ви це усвідомите: можливо, це трапиться, коли закашляєтесь від диму курця на вулиці, або в іншій ситуації. Але головне, що це обов'язково станеться, ця думка промайне блискавкою в вашій голові. В одну секунду ви раптом усвідомите, що війна закінчена, вам більше не захочеться палити ніколи, ви перемогли залежність і стали вільними. Цю секунду ви не забудете ніколи в своєму житті і будете зберігати її в пам'яті, як один з найпрекрасніших спогадів!

Будьте щасливі і впевнені, дорогі мої друзі! Здоров'я вам і довголіття!
Ваш Олексій Коваль.

Comments are closed.