Ексклюзивне інтерв'ю для журналу Life & Sport.

До кожного курця рано чи пізно приходить розуміння, що настав час покінчити із згубною звичкою. Та лише одиницям вдається вирватися з важкого і небезпечного для здоров'я нікотинового полону. Чому так складно буває кинути палити і яким чином підійти до проблеми максимально ефективним способом? Сьогодні ми поговоримо з автором захоплюючої і, впевнені, дуже потрібної книги «Кинемо палити разом» - Олексієм Ковалем.

L & S: - Олексію, розкажіть, будь ласка, нашим читачам про вашу книгу.

Добридень! Моя книга присвячена людям, для яких паління стало частиною життя, і кинути палити у них виходить тільки на короткий період. Через деякий час вони знову беруть в руки сигарету. Основне завдання книги не в тому, щоб ви кинули палити. Це можна зробити за кілька секунд, викинувши недопалок і вимовивши магічну фразу: «Я кинув палити». Я хотів би підготувати вас до цього кроку, відповівши на основні питання, і постаратися відшукати ті помилки, які ви робили раніше. Пройти з вами через неприємні моменти протягом перших днів, підтримати вас в цьому, а головне, адаптувати до подальшого життя в світі , де палять, до проблем, з якими доведеться зіткнутися. Тоді ви не будете захоплені зненацька. Ви навіть не подумаєте про сигарету як про спосіб вирішення проблеми або можливості розслабитися. Сигарета більше не буде існувати як засіб отримати розслаблення, сконцентруватися, не викликатиме жодних емоцій, вона стане тільки джерелом смороду. У цьому головне завдання і мета цієї книги - не дати вам стати жертвою сигарети знову, через місяці або роки.

L & S: - Чим же відрізняється ваша книга від книг інших авторів?

Книга має кілька переваг, а саме: по-перше, вона універсальна і підходить для будь-якого типу курців. Як тим, які курять кілька сигарет в день, так і тим, хто курить більше пачки. По-друге, книга має не тільки теоретичну, а й практичну частину. Протягом дев'яти днів вона моделює різні типи поведінки і проблеми, з якими ви можете зіткнутися, готує вас до різних ситуацій і до можливих проблем. І, нарешті, по-третє: після того, як ви успішно позбавитеся від залежності, ви вже ніколи не захочете стати курцями знову. Ви будете дорожити і пишатися своєю перемогою.

L & S: - Як на вашу думку, чому люди не поспішають кидати палити, не дивлячись на антинікотинову пропаганду і усвідомлення принесеної сигаретою шкоди?

Основна причина - це страх, що бажання палити буде присутнім і після того, як ви попрощаєтеся з сигаретою, що вам буде її не вистачати і що ви будете нещасливі. Курці не пам'ятають, як це - не палити. Чим сильніше хочеться палити, тим сильніше відчувається клубок у горлі, тяжкість у грудях, напруга у всьому тілі - і все це миттєво проходить, як тільки робиться кілька затяжок. Це відчуття і називають курці «розслабленням». Коли курець таким чином «розслаблений», йому легше думати або щось робити. Але парадокс в тому, що як тільки він закурює, він на кілька хвилин стає «некурящим»! Так саме ці відчуття відчувають некурящі постійно. Їм легко думати і працювати, в порівнянні з тими, хто палить, немає ні тяжкості в грудях, ні інших неприємних фізіологічних відчуттів. Не турбуйтеся! Як тільки ви остаточно позбудитесь від залежності, ви і потрапите в «рай кращих» - з відсутністю всіх неприємних відчуттів, а сигарета буде тільки джерелом диму. Жалкувати ж вам буде зовсім ні про що.

L & S: - Олексію, що надихнуло вас на цю роботу, чому ви вирішили написати подібну книгу?

Відверто кажучи, писати книгу в мої плани не входило. Я лише хотів сам кинути палити, і все-таки мені це вдалося. Пізніше ж, коли мій досвід допоміг знайомим і друзям, вони вмовили мене написати статтю і поділитися своїми думками. Коли я почав роботу над статтею, зрозумів, як мало знаю про цю проблему, і вирішив зайнятися її вивченням. Так по закінченні декількох років і з'явилася ця книга.

L & S: - Що було найскладнішим у вашій роботі, з якими ви зіткнулися труднощами?

Було важко написати універсальну, яка підходить всім людям книгу. Адже не секрет, що хтось курить одну сигарету, а комусь не вистачає в день і декількох пачок. Хтось курить скрізь, де тільки можна, а хтось курить тільки на роботі або тільки коли п'є каву, в інших же ситуаціях бажання закурити у нього не виникає. Дуже важко було передбачити можливі проблеми, з якими можуть зіткнутися люди, що кидають палити: це і неприємності на роботі, і стреси, і курящі члени сім'ї, і пропозиції закурити, що надходять від друзів; аварії, вплив алкоголю і інші ситуації. Моїм завданням було підказати виходи з них, а також надати універсальні відповіді на питання, які можуть виникнути у абсолютно протилежних типів курців. Але я сподіваюся, що мені це в якійсь мірі вдалося.

L & S: - Багато хто сходиться на думці, що краще кидати палити, перебуваючи у відпустці. Чи це так?

Чомусь вважається, що найбільш сприятливий час для кидання палити - в момент затишшя на роботі, коли немає гострих проблем, можна трохи розслабитися, бути більш спокійними, врівноваженими. Але це - помилка. Кидати палити потрібно, не намагаючись втекти від проблем, а саме в вашому звичайному колективі, піддаючись щоденним стресам і проблемама. І коли ви пройдете всі кроки від курця до непалящого, надалі вже нікому не вдасться знову отруїти вас сигаретою. Це вже робили не один раз. Вона вам буде просто не потрібна. Ви зрозумієте, що сигарета не вирішувала ваші проблеми, а змушувала надмірно переживати, бути недовірливим, погіршувала ваше самопочуття, знижувала працездатність і тільки.

L & S: - Олексію, не секрет, що багато людей, особливо жінки палять зі страху набрати зайві кілограми і згодні залишатися курцями, але тільки не «видужати». Що ви можете сказати цим людям?

Багато, хто кинув палити так намагаються утримати свій «успіх» будь-якими засобами, що починають робити масу помилок, які призводять, зокрема, і до збільшення ваги. Набрані кілограми - тільки результат допущених помилок. У моїй книзі цьому присвячена глава: «Помилки та шляхи їх вирішення». Давайте торкнемося дві з них: пошук заміни сигареті в насінні, цукерках, інших засобах , і протилежна - суворі дієти зі страху погладшати. Ніякого секрету тут немає! Замість насіння і цукерок треба пити більше рідини, не намагатися зайняти рот і руки, їсти рівно стільки ж, скільки і до розставання з сигаретою, приймати їжу дуже повільно - все це важливо. І, звичайно, є ще маса відповідей на питання, з якими ви можете зіткнутися, але які, на жаль, не викласти в одній статті. Такі прості, але важливі поради допоможуть не тільки зняти помилкове відчуття голоду, але і благополучно впоратися з залежністю, назавжди попрощавшись з цигаркою.

L & S: - Які на сьогоднішній день ваші подальші творчі плани? Чи збираєтеся продовжувати вивчати проблему і працювати в цьому напрямку? Чи будуть ще книги?

Зараз я працюю над книгою, що присвячена підлітковому палінню. Завдання нової книги - не просто пояснити некурящому підлітку, як зміниться життя, якщо він почне палити, а й підготувати його до пропозиції палити за компанію. Це вкрай важливо: завжди і в будь-якій ситуації бути готовим до пропозиції закурити. Я проводив власні дослідження,які показали, що 95% курців викурили свою першу сигарету саме за пропозицією друга або подруги, товариша, знайомого і при цьому більшість з опитаних цього не хотіли. Підліток повинен бути готовий сказати «ні». І не просто відмовитися від запропонованої сигарети, а й знати, чому це потрібно зробити і як це зробити переконливо, твердо і впевнено, щоб нікому з його кращих друзів і в голову більше не спало запропонувати йому це знову.

L & S: - Олексію, чи працюєте ви якимось чином з тими людьми, хто ще не купив або не може купити вашу книгу? Чи ділитесь корисною інформацією і досвідом з іншими людьми?

Я зареєстрований практично у всіх соціальних мережах і щодня відповідаю на питання, які виникають як і у моїх читачів, так і у людей, які ніколи не тримали мою книгу в руках. Електронна пошта, Skype - на щастя, зараз багато можливостей надати допомогу, підказати шлях вирішення проблеми або просто підтримати кидати палити. Також багато років я є донором крові, у мене рідкісна 4-а група крові. Надаю допомогу притулкам для тварин, у міру своїх можливостей надаю допомогу людям, які втратили свій дах.

У друкованому вигляді книгу можна придбати поки лише російською мовою, але в наступному році вийде електронна версія книги: вона буде доступна російською та українською мовами. Англійською, німецькою та французькою - сподіваюся, вийде до кінця наступного року. Таким чином, книга стане доступна тим, хто не може її зараз придбати, а також іноземним читачам.

Наостанок хочу вам сказати тільки одне: не ризикуйте своїм здоров'ям і майбутнім, не чекайте більш підходящого моменту. Кидайте палити якомога швидше, прямо зараз!

Опубліковано Грудень 16 2011

Comments are closed.